Our Lady of Mount Carmel
Kostel Panny Marie Karmelské

1-718 575 8959

zvonnews@gmail.com

23-25 Newtown Ave

Astoria, NY 11102

  • Grey Instagram Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Facebook Icon

Write Us - napište nám

Czech Catholic Mission in NYC - Krajanská rodina v Astorii

Přečetli jsme za vás

Katolický týdeník 38/2017

 

Papež František měl v Kolumbii řadu oficiálních setkání, ovšem zajímavá byla i ta kratší a často spontánní, o kterých se dovídáme až nyní.

 

Kolumbijská i některá světová média včetně Vatikánského rozhlasu přinesla příběh šestapadesátileté kolumbijské Consuely Cordobové, která požádala o schůzku s papežem předtím, než podstoupí eutanázii. Žádostí byla celá řada, a tak byla vybrána jen, aby se s papežem krátce pozdravila na chodníku před nunciaturou v Bogotě. Setkání trvalo sotva pár minut. Předstoupila před Františka v kukle hnědé barvy, která už 16 let zakrývá její obličej, zohyzděný kyselinou. Viníkem je její bývalý manžel, který však byl už po měsíci vazby propuštěn z vězení.

Consuela se dosud podrobila 87 operacím a další zákroky ji čekají, dýchá pomocí hadiček zavedených do nosu a přijímá jen tekutou stravu. Stud, pokoření a chudoba a to, že ochořela mozkovou toxoplazmózou, ji přivedly k myšlence na eutanázii, která je v Kolumbii za výjimečných okolností přípustná. Za papežem podle vlastních slov přišla, aby mu vypověděla svou bolest a požádala o požehnání před posledním krokem. Smrt injekcí měla naplánovanou na 29. září se souhlasem úřadů, dokonce našla i dárce, který by zaplatil pohřeb.

Papež po vyslechnutí jejího příběhu řekl: "Něco takového neuděláš," a dodal: "Jsi velmi statečná a také velmi krásná." Consuela pak uvedla: "To změnilo můj život, nyní chci žít. Bůh do mého života vnesl něco velikého." S úsměvem ještě vzkazuje: "Ať už na mne lékař se smrtící injekcí nečeká."